EN  DE  RU  LV  29. Eiropas sīkdzīvnieku izstāde


No 9.-11.novembrim Dānijā norisināsies 29. Eiropas sīkdzīvnieku izstāde. Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrība „Trusis un citi” piedalīsies šajā lielajā izstādē ar 65 trušiem no 11 saimniecībām. Uz Dāniju dosies Lielie gaišie sudrabotie, Burgundas, Auntruši, Zaķtruši, Angoras, dažādi Rex šķirnes truši un citi.

 

Izstādē būs apskatāmas jaunākās trušu šķirnes Eiropā, kā arī vērojamas populārākās un retākās trušu šķirnes.Visi truši tiks vērtēti. Eiropas sīkdzīvnieku izstāde ir labākā pieredzes apmaiņas vieta, kurā iespējams apskatīt un iegādāties labākos vaislas sīkdzīvniekus.

 

Vēlam veiksmi mūsējiem!


  "ZooExpo 2018"


10. un 11. novembrī Ķīpsalā Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrība „Trusis un citi” piedalīsies Starptautiskajā mājdzīvnieku un zooindustrijas izstādē „ZooExpo 2018”. Šogad biedrības izstādes stendā būs apskatāmi dažādu šķirņu truši:

• Kalifornijas,
• Burgundas,
• Tīringas,
• Japānas,
• Šampaņas (Fr.) sudrabotais,
• Šampaņas (Šveices) sudrabotais,
• Lielā šinšilla,
• Dažādu krāsu Rex truši,
• Pundurtruši.

Izstādes stendā būs iespēja saņemt konsultācijas no pieredzējušiem šķirnes trušu audzētājiem par trušu audzēšanas, barošanas, kopšanas, ciltsdarba veikšanas un citiem aktuāliem jautājumiem.

Biedrības stendā varēs arī apskatīt un iegādāties kvalitatīvas trušādas un dažādus to izstrādājumus.

Aicinām apmeklēt LSAB „Trusis un citi” stendu izstādē „ZooExpo 2018 ”!


 Veiktas izmaiņas veterinārajās prasībās mājputnu un zaķveidīgo gaļas apritei nelielā daudzumā


Valdība pirmdien, 5. novembrī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par veterinārajām prasībām mājputnu un zaķveidīgo gaļas apritei nelielā daudzumā.

Grozījumi noteic, ka putnu un zaķveidīgo gaļas ražotājs, kurš svaigu gaļu mazā daudzumā piegādā tieši galapatērētājiem vai vietējiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem un kurš veic dzīvnieku kaušanu uz vietas saimniecībā, var uzticēt pirmskaušanas apskati un pēckaušanas veterināro ekspertīzi mājputniem un zaķveidīgajiem veikt personai ar veterinārmedicīnisko izglītību vai atbilstoši apmācītai personai.

lasīt tālāk ↓

 LSAB „TRUSIS UN CITI” pasākumi 2018


9.-11.novembris - EIROPAS SĪKDZĪVNIEKU IZSTĀDE Dānijā

 

10.-11.novembris - ZOOEXPO 2018 Ķīpsalā


 Vaļaspriekam un biznesam. Truškopība Latvijā – vai rentabla nozare?


 

lasīt tālāk ↓

 Trušu izstādē garauši sacenšas par čempiona titulu


Dobeles novadā aizvadīta gada lielākā trušu izstāde, kurā noskaidrotas labākās šķirnes kolekcijas. To audzēšana iegūstot aizvien lielāku popularitāti. Turpina Zemgales TV

 

Latvijā truškopībai ir sena vēsture, bet, lai iegūtu kvalitatīvākus un produktīvākus pēcnācējus, svarīga ir vaislas materiāla kvalitāte. Eiropas trušu šķirņu katalogā iekļautas 160 šķirņu. Divdesmit divu šķirņu truši savu krāšņumu izrādīja Latvijas Sīkdzīvnieku audzētāju biedrības (LSAB) gada lielākajā izstādē.

 

“Tas ir arī mūsu darba rezultāts – gan šķirnes, gan pārraudzības saimniecībām. Rāda, kādi gada laikā ir sasniegumi. Ir tādi atsevišķi rādītāji kā trusēnu saglabājamība, mātei pienīgums, un tas viss atsaucas tālāk uz jaunajiem trusēniem, kuri tiks tālāk kādā saimniecībā nopirkti,” stāsta LSAB ''Trusis un citi'' valdes priekšsēdētāja Ilga Mihmele.

lasīt tālāk ↓

 Paldies visiem izstādes „Trusis un citi 2018” dalībniekiem un apmeklētājiem!


Izstādes čempions 2018

Anitas Gabranovas Kastor rex šķirnes trusis

(97 punkti)!


Sveicam izstādes labākās šķirnes kolekcijas:

  1. Burgunda – Kristīne Ziemele
  2. Lielais gaišais sudrabotais - Inguna Valdmane
  3. Kalifornijas – Brigita Rulle
  4. Kastor rex – Anita Gabranova
lasīt tālāk ↓