EN  DE  RU  LV  Aicinām atsaukties lauku sētas, kur mīt senā pašmāju šķirne – Latvijas cukurvistiņa


Lai saglabātu vienu no senākajām Latvijas mazo mājputnu šķirnēm – Latvijas pundurvistiņu jeb cukurvistiņu – Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrības “Trusis un citi” speciālisti kopā ar brīvprātīgajiem aktīvistiem meklē saimniecības, kur būtu saglabājušies šie mājputni. Lūdzam informāciju un fotogrāfijas sūtīt uz e-pastu: info@trusis.lv

lasīt tālāk ↓

 Vistu īpašniekiem pavasaris būs mierīgs; putnu gripas ierobežojumus nesola


Šogad, atšķirībā no pagājušā gada, Latvijā netiks noteikti mājputnu turēšanas ierobežojumi, jo putnu gripas aktivitāte Eiropā ir zemāka, informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības daļas vecākā eksperte Māra Užule-Spriņģe.

lasīt tālāk ↓

 Prasībās olu apritei nelielā apjomā veiktas izmaiņas


Zemkopības ministrija (ZM) ir sagatavojusi noteikumus, kas nosaka prasības olu apritei nelielā apjomā, ko valdība trešdien, 3.maijā, akceptēja. Noteikumi nepieciešami tādēļ, ka Latvijā aizvien aktīvāk attīstītās piemājas saimniecības, kurās audzē putnus un kuru olas ir vēlme realizēt tieši galapatērētājam vai mazumtirdzniecības uzņēmumiem vietējā tirgū. Ir dažādojušās arī to putnu sugas, kuru olu lietošana uzturā palielinās, piemēram, paipalu.

lasīt tālāk ↓

 Mājputni