EN  DE  RU  LV 
Trušu diena Kocēnu novada Mežiņos 2016


Saulainajā 20. augustā veiksmīgi noritēja LSAB «Trusis un citi» trušu audzētāju diena Kocēnu novada Dikļu pagastā — Valdmaņu ģimenes šķirnes trušu saimniecībā «Mežiņi».

Pasākums Mežiņos» notika jau trešo gadu pēc kārtas.  Arī šogad apmeklētāji bija ieradušies jo kuplā skaitā, turklāt saietā valdīja ļoti radoša un pozitīva gaisotne.  Vairāk nekā 30 truškopju pirmo reizi saņēma arī apliecību par dalību Trušu dienas seminārā.

 

Pasākumu atklāja LSAB «Trusis un citi» vadītāja Ilga Mihmele. Viņa klātesošos iepazīstināja ar truškopības aktualitātēm Latvijā un Eiropā. Savukārt veterinārārste un sertificētā trušu vērtētāja Dace Kaula informēja par jauno hemorāģisko vīrusa slimību trušiem, kas pašlaik skārusi Eiropas trušu audzētāju saimniecības.

 

Tika aktualizēts arī jautājums par trušu barošanu, izmantojot lucernu un pilnvērtīgo barību. Uzņēmuma «Alfa Agro» pārstāve Iveta Savdona pastāstīja par lucernas granulām, lucernas sienu, lucernas skābsienu un zāles granulām, kā arī pilnvērtīgu trušu barību granulās ar lucernas piedevu intensīvai trušu nobarošanai.

 

Lielu interesi apmeklētāji izrādīja par šķirnes trušu saimniecības «Mežiņi» saimnieces Ingunas Valdmanes demonstrēto baltā Angoras truša Pūkas cirpšanu, vilnas kāršanu un vērpšanu. Šī joma Latvijā ir vēl maz izplatīta, tāpēc Angoras trušu īpašniekiem ļoti aktuāla. Atgādināsim, ka pirms diviem gadiem Trušu dienā «Mežiņos» tika atklāta Angoras māja, kurā pašlaik mīt melnā, baltā, dzeltenā, Havannas, zaķu krāsas, satīna sarkanā, pundurangora un arī Tedijs šķirnes Angoras truši.

 

Paralēli «Mežiņos» varēja apskatīt 19 dažādus šķirnes trušus, turklāt apmeklētāji varēja iepazīties ar šo šķirņu raksturojumiem. Angoras trušu mājā bija dzirdamas pat ovācijas par izcili skaistajiem Angoras trušiem. Saimniecību bez trušiem rotā arī krāšņie mājputni — vistas, zosis, pīles un arī tītari, kuri brīvi staigā pa teritoriju un priecē šīs lauku sētas apmeklētājus.  Valdmaņu ģimene nodarbojas arī ar Angoras trušu vilnas ieguvi un apstrādi. Nelielajā ražotnē top silti un eleganti trušu vilnas izstrādājumi.

 

LSAB «Trusis un citi» pateicas visiem apmeklētājiem par dalību Trušu dienās. Biedrības organizētās šā gada Trušu dienas noslēgsies 27. augustā Kalvenes pamatskolā.

 

Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrība «Trusis un citi» savas  gadskārtējās Trušu dienas dažādos Latvijas novados organizē ar mērķi veicināt trušu audzētāju zināšanas truškopībā, dalīties pieredzē un informēt par jaunumiem nozarē. Pasākumā iesaistās zinoši un pieredzējuši truškopības speciālisti, kuri labprāt dalās pieredzē.

 

Foto →

 

Laikraksts LIESMA

24. Augusts, 20162016-08-24