EN  DE  RU  LV 
AUNTRUSISTips un ķermeņa uzbūve. Ķermenis plecīgs, plats un masīvs, bet ne neveikls. Korpuss ir īss un plecīgs ar labi noapaļotu aizmugurējo daļu. Lielo šķirņu trušiem ķermeņa platums izteikts vairāk kā garums. Skausts ir spēcīgs un īss, galva bez izteikta kakla, cieši pievienota ķermenim. Kājas relatīvi īsas, spēcīgas un novietotas taisni. Mātīšu ķermenis nedaudz smagāks kā tēviņiem. Mātītēm pieļaujama neliela, labas formas pakakle.


Dzīvmasa
     4.50-5.00                  5.00-5.50                          5.50-9.00
        8 punkti                      9 punkti                           10 punkti


Apmatojums. Apmatojumam izteikti bieza pavilna ar labi izteiktām robežām. Apmatojuma garums apmēram 4 cm. Ausis labi apmatotas.


Galva. Iespaidīgajai raksturīgajai “auna” galvai jābūt abiem dzimumiem ļoti labi izteiktai. Tā nedrīkst būt gari izstiepta. Pieres un deguna daļas platas. Deguns stipri izliekts, izteikta vaigu daļa. Acis lielas, izteiktas.

 

Ausis. Nokarenās ausis ar izteiktu pamatni veido “kroni” un, nokarājoties uz abām pusēm, veido pakava formu. Ausis ir stabilas pie pamatnes un noapaļotas galos. Kopējais ausu garums 38-45 cm.
Krāsa un zīmējums. Atzītās krāsas ir meža, zaķu, balta (sarkanām vai zilām acīm), tīringas (madagaskaras), mēteļa raibums uz dažādas pamatkrāsas. Krāsas iespējamas kā citām šķirnēm.


Svaru pieaugums pa mēnešiem.
mēnesis     1       2        3      4         5       6       7       8
kg               0.7    1.5    2.5    3.5    4.0    4.5   5.0     5.5 un vairāk

 

Materiāls tapis sadarbībā ar Valsts atbalsta pasākumu

" Atbalsts dzīvnieku darbspēju un ģenētiskās kvalitātes popularizēšanai"2018-11-29