EN  DE  RU  LV 
KASTOR REKS


Tips, ķermeņa forma, uzbūve. Ķermenis viegli izstiepts. Priekšējā un pakaļējā daļa vienādi platas, pakaļdaļa labi noapaļota. Kājas vidēji garas, spēcīgas, veido vidēji augstu stāju. Aste pieguļ ķermenim. Trusenēm pieļaujama neliela pakakle. Trusenēm ķermeņa forma nedaudz smalkāka. Galva nedaudz garena. Piere un deguna daļa plata. Izteikti vaigi. Ausis spēcīgas atbilstoši ķermeņa izmēram.


Dzīvmasa
          2.50-2.75                     2.75-3.00                 3.00-5.00
            8 punkti                         9 punkti                10 punkti
Apmatojums. Apmatojums biezs, mīksts, stāv vertikāli, 17-20 mm garš, dažās vietās var būt nedaudz cirtains. Akotmati 1mm garāki. Apmatojums gludāks kakla rajonā. Ausis labi apmatotas. Pakaļkāju pēdas daļa labi apmatota.


Apmatojuma struktūra. Smalkajiem, ne salocītajiem akota matiem, jābūt ar pavilnu vienā augstumā. Akotmata galotnes drīkst sniegties 1mm virs apmatojuma.


Segkrāsa un vienmērīgums. Segkrāsa ir sarkanīga – kastaņbrūna un no vidus ar tumšu toni. To veido tumšie akotmati, kas veido plīvuru. Galva, ausis, krūtis, kājas, sānu tukšumi, ciskas gaišāki. Vēl gaišāki ir acu riņķi un zoda-vaigu daļa. Iekšpuse kājām, vēders un astes apakša balta līdz krēmkrāsas. Kakla daļas ķīlis pēc iespējas mazāks, krāsa gaiši brūnais tonis. Acis un nagi brūni.


Starpkrāsa un pavilna. Starpkrāsa ir sarkanbrūna apmēram 7mm. Pavilna tumši zila, vēdera pavilna zila.


Svara pieaugums pa mēnešiem
Mēnesis     1        2        3            4           5           6          7          8
Kg            0.5      0.9      1.4        1.9        2.4       2.8       3.3    3.0-5.0

 

Materiāls tapis sadarbībā ar Valsts atbalsta pasākumu

" Atbalsts dzīvnieku darbspēju un ģenētiskās kvalitātes popularizēšanai"2018-11-29